Baza szkoleniowa

Sekcja Kształcenia Ustawicznego i Organizacji Szkoleń prowadzi swoją działalność w obiektach Uniwersytetu Przyrodniczego.

O atrakcyjności oferty Sekcji decyduje nie tylko fakt kształcenia w ciekawych i pożądanych na rynku obszarach tematycznych, ale również możliwość wykorzystania w tym kształceniu uczelnianej infrastruktury, w tym nowocześnie wyposażonych laboratoriów, do których dostęp z zewnątrz jest praktycznie niemożliwy.

Realizacja kształcenia organizowanego przez Sekcję odbywa się w trzech lokalizacjach, w zależności od tematyki i potrzeb technicznych:
– Kampus Grunwaldzki – Wrocław, ul. Grunwaldzka
– Kampus Biskupin – Wrocław, ul. Chełmońskiego
– Centrum Edukacyjno – Rozwojowe Pałac Wrocław Pawłowice – Wrocław, Pawłowicka (http://pawlowice.up.wroc.pl/ )

Centrum Edukacyjno – Rozwojowe Pałac Wrocław Pawłowice składa się z dwóch niezależnie od siebie funkcjonujących części: folwarcznej i pałacowej, co gwarantuje możliwość realizacji tam różnych działań jednocześnie dla ponad 400 osób. Jest obiektem w pełni przystosowanym do prowadzenia w nim działalności szkoleniowej i konferencyjnej. Infrastruktura  Centrum Edukacyjno – Rozwojowego Pałac Wrocław Pawłowice pozwala na kompleksową realizację szkoleń: w jednym miejscu znajduje się baza noclegowa, szkoleniowa oraz dogodne, bezpłatne miejsca parkingowe na 100 samochodów.
Część folwarczna zmodernizowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na cele turystyki biznesowej, w tym:
• multimedialna sala kongresowa dla 240 osób w układzie konferencyjnym
• sala AV, podzielna na 2, wyposażona w kurtynę dźwiękoszczelną, sterowana zdalnie z pulpitu prowadzącego, 4 stopnie oświetlenia, ekrany mobilne, podwieszone rzutniki, DVD, ekrany telewizyjne
• sala seminaryjno – komputerowa dla ok. 25 osób
• sala szkoleniowa dla ok. 15 osób

Część pałacowa:
• reprezentacyjna sala konferencyjno-bankietowa
– dla ok. 100 osób w układzie konferencyjno – koncertowym
– dla ok. 120 w układzie bankietowym (na 3 salach łącznie)
• sala narad (owalny prezydialny stół) dla ok. 35 osób
• sala szkoleniowo – komputerowa dla ok. 25 osób
• 4 sale szkoleniowe po ok. 10 osób
• sale wyposażone w profesjonalny sprzęt szkoleniowy tj. ekrany, rzutniki, flipcharts, regulacja oświetlenia, sprzęt komputerowy dla prowadzącego i grup szkoleniowych

W obiektach Centrum Edukacyjno – Rozwojowego Pałac Wrocław Pawłowice poza działalnością Sekcji i innych jednostek Uniwersytetu Przyrodniczego odbywają się spotkania, konferencje, szkolenia itp., których organizatorem są podmioty zewnętrzne.